Nauja knyga: Lietuvos istorija nuo valstybės sukūrimo iki grįžimo į politinę Europos šeimą

2012 m. rugpjūčio 30 d., ketvirtadienis

li3.jpg

Alfonsas Eidintas, Alfredas Bumblauskas, Antanas Kulakauskas, Mindaugas Tamošaitis

Lietuvos istorija


Vilnius: Vilniaus universitetas, 2012. – 280 p.

ISBN 978-609-459-092-4

 

Ši knyga siekia pateikti atsakymą į klausimą, kuris Lietuvos žmonėms yra vienas svarbiausių: kaip gimė Lietuva ir kodėl mūsų valstybė yra ne atsitiktinumų ar šalutinių aplinkybių išraiška, bet šimtmečius brandintas vaisius, teisėtu tautos apsisprendimu grįstas savarankiškumo kelias ir dėsningas, užtarnautas atpildas už kiekvieno lietuvio gyvenimą ar net gyvybę?

2013-aisiais Lietuva imsis pirmininkauti Europos Sąjungai – laisvų ir demokratinių Europos valstybių susivienijimui. Tai išskirtinė galimybė ne tik prisidėti kuriant bendrą Europos ateitį, bet ir sustiprinti šalių dėmesingumą žemyno tautų praeičiai ir, žinoma, patiems pažvelgti ir visam pasauliui priminti, kas buvo, yra Lietuva glausta, lengvai skaitoma, tiesos ir atvirumo kriterijais grįsta Lietuvos istorijos apžvalga. Atskleidžiamas ilgas, pergalingas, kartais sunkus ar net tragiškas mūsų valstybės istorinis kelias per skirtingas politines sanklodas, okupacijų duobes ir atkurtos nepriklausomybės įkalnes bei nuokalnes.

Tai pirmas bandymas nuo 1990 m. aprėpti visą Lietuvos valstybės istoriją nuo senovės iki 2004 m. atsakingu ir taupiu žvilgsniu.

 

Nauja knyga: Lietuvos istorija nuo valstybės sukūrimo iki grįžimo į politinę Europos šeimą. 2012-08-28, Bernardinai.lt

 

Pristatytas nelengvas keturių istorikų darbas – knyga „Lietuvos istorija“. 2012 rugpjūčio 30d., 15min.lt

 

A.Bumblauskas: A.Šapokos ir tautininkų pastangomis buvo kurta antilenkiška Lietuvos istorija. 2012 m. rugpjūčio 30 d., DELFI

 

Pristatyta „Lietuvos istorija“ nuo valstybės sukūrimo iki grįžimo į politinę Europą. 2012-08-30, ELTA

« Atgal