AKIM projektas

Lietuvos meno kūrėjų asociacija įgyvendina projektą Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM).

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo.

Projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas. Projekto vykdytojai tikisi, kad tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins pačius įsijungti į kultūros procesą.

Projekto partneriai yra 11 kūrybinių sąjungų: Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos muzikų sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija, Lietuvos sąjungos meno kūrėjų asociacija, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų Asociacija; 11 Kultūros žurnalų: „Kultūros Barai“, „Naujasis Židinys“, „Metai“, „Knygų Aidai“, „Krantai“, „Dailė“, „Literatūra ir Menas“, „Fotografija“, „Muzikos Barai“, „Bernardinai.lt“, „Tautodailės Metraštis“.

Projekto partneriu yra ir VšĮ „Istorinės atminties akademija“.

VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projekto AKIM rėmuose įgyvendina projektą „Dialogai apie Lietuvos istorijos stereotipus (DALIS)“.

Lietuvos kultūros istorijos stereotipai yra grupiniai įvaizdžiai, kurie pateikia, dažnai ir apsprendžia bendriausią mūsų piliečių elgesio, reakcijos arba suvokimo schemą ir nesiekia pakeisti dabarties. Paradoksalu, bet mūsų „informacijos“ amžiuje Lietuvos kultūros istorijos stereotipai nyksta ar keičiasi nelyginant lėčiau, nei gausėja prieigos prie istorinės informacijos. Projektas DALIS numato teikti informacinę pagalbą Lietuvos bendrojo lavinimo mokytojams ir moksleiviams, perprantant Lietuvos aukštosios kultūros istoriją, aiškinantis kultūros istorijos kontraversiškiausių vertinimų, interpretacijų apžvalgas ir analizes.

Su VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projektą įgyvendinant bendradarbiauja prof. A. Bumblauskas, E. Mildažytė, A. Einikytė, R. Varaškaitė, M. Bumblauskas, G. Vyšniauskas, R. Nemickienė, D. Vaičiūnas, G. Kirkienė, LRT, UAB Metalo forma, Lenkijos institutas Vilniuje.

Projekto metu jau parengti penki mokomieji filmai, kuriuos kviečiame peržiūrėti.

Filmai parengti, siekiant panagrinėti „visiems žinomas tiesas“ apie Lietuvos istoriją, tradicijas ir atrasti naujos informacijos, leisiančios naujai pažiūrėti į kai kuriuos mūsų istorijos aspektus.

Vilnius

Vytautas

Žalgirio mūšis

Lietuvos kulinarinis paveldas

Moterys Lietuvos istorijoje